Dinamik web sitesi güncellemeleri kullanıcı tarafından yapılabilen sitedir ve gelişmiş programlama dilleri ve yüksek kapasiteli veri tabanı sistemleri kullanılarak yapılmaktadır. Site içinde yer alan bilgilerin veritabanından alınmasıyla çalıştırılan web siteleridir. Bu sitelere verilen teknik isime dinamik web siteleri (sayfaları) denir. Kısaca tüm bilgilerin bir veritabanında tutulduğu web sayfalarıdır.
Site sahibi veya siteyle ilgilenen yetkili kişi tarafından site içeriğinin kolaylıkla güncellenebilmesini sağlayan bir web yazılım çözümüdür. Genel olarak php, asp, .net, ve sql, mysql kullanılarak kodlanırlar.

İçerik Yönetim Sistemi, modüler yapıda olup istenilen özellikler eklenip çıkartılabilmektedir. İçerik Yönetim Sistemi’ne,  döviz kuru, anket, haber yönetimi, duyuru yönetimi, üyelik sistemi,  ziyaretçi istatistikleri,  e-bülten , forum, sayfa yönetimi, sık sorulan sorular gibi özellikler örnek verilebilir. Bunların dışında da ek olarak istenilen tüm özellikler gerçekleştirilebilir. Yüksek performansta hız ve erişim kolaylığı sağlarlar. Statik sitelere göre çok esnektirler. Sitede değişiklik yapmak isteyen kullanıcının herhangi bir programcılık bilgisine gerek yoktur.

Dinamik web siteleri, kullanıcılar tarafından kolaylıkla güncellenebilme, en yeni ürünleri anında sitede tanıtabilme,  arama motorlarında daha kolay indexlenebilme, elektronik ticaret yapabilme, on-line müşteri desteği verebilme gibi avantajlar sağlar.

Çoğu şirket veya kişiler, web sayfası yayına konduğu an içerik geliştirme işleminin bittiğini düşünür fakat bir web sayfasının başarısını en üst seviyeye çıkarmak ve mevcut müşteri potansiyeli ile yeni müşterileri cezbedebilmek için, içerik yeni olmalı ve sürekli güncellenmelidir. Geçmişte bu iş webmasterlar tarafından gerçekleştirilirdi ancak bugün web içerik yönetim araçlarıyla teknik anlamda bilgisi bulunmayan kullanıcılar dahi dinamik içerik oluşturma rahatlığı ve kolaylığı kazanabilmektedirler.

İçerik Yönetim Araçlarımızla Güncelliğinizi Koruyun
İçerik yönetim sistemleri oldukça geniş bir uygulama düzleminde güncel içeriği koruyan, iş imkanlarını, firma haberlerini, etkinlik takvimini güncelleyen, indirim ve promosyonları duyuran, online kataloğa ürün ekleyen veya mevcut ürünleri güncelleyen bir yapıda tasarlanabilir.

İçerik yönetim araçlarımızın kullanım opsiyonları sınırsızdır ancak sonuç her zaman aynıdır: şifre korumalı web yönetim aracı marifetiyle önceden tanımlanmış/belirlenmiş içeriği korumak ve güncellemek. Web içerik yönetim araçlarımız sizi sürücü koltuğuna yerleştirir ve yatırımınızı minimize ederek sitenizi tamamıyle kontrol edebilmenizi sağlar.

Kontrolde olduğunuz zaman güncel kalmak kolaydır. İçeriğinizin kontrolüne sahip olmak istiyorsanız bugün bizimle irtibata geçin.

© 2015 ÖzTürkTASARIM Tüm Hakları Saklıdır | ÖzTÜrk TASARIM